5 sposobów na niezapomnianą ślubną pamiątkę

5 sposobów na niezapomnianą ślubną pamiątkę

album fotograficzny na zdjęciaChociaż w dzień ślubu każda para powinna skupić się wyłącznie na własnym szczęściu, odbieraniu gratulacji i prezentów oraz dobrej zabawie, wszyscy wiemy, że rzeczywistość nie zawsze tak wygląda. Ślub i wesele wiążą się też, niestety, z ciągłymi problemami organizacyjnymi, zamartwianiem się, czy wszystko wypali, czy zamówiony w restauracji obiad będzie smaczny, czy kapela będzie grała dokładnie to, co wybraliśmy, i czy pogoda okaże się wymarzona. Jednak dzięki tym kilku wskazówkom pomożemy dopiąć na ostatni guzik przynajmniej jedną, bardzo ważną ślubną sprawę – chodzi, oczywiście, o fotografię. Oto pięć wskazówek, dzięki którym zdjęcia ślubne będą piękną i niezapomnianą pamiątką na całe życie:

1. Fotograf (nie)polecony

Jeśli popytać znajomych, z pewnością każdy będzie potrafił polecić dobrego fotografa, prawda jednak jest taka, że gdyby przejrzeć ich albumy ślubne, rzeczywistość nie będzie już tak różowa. Ale nikt przecież nie przyzna się, że jego zdjęcia ślubne są całkowitą klapą, prawda? Dlatego wszystkie „polecanki” od znajomych i rodziny warto weryfikować samemu.

2. Zdjęcia w kościele

Nie każdy wie, ale na robienie profesjonalnych zdjęć w kościele fotograf musi mieć ukończony kurs i specjalne pozwolenie. Dlatego przy podpisywaniu umowy nie wahajmy się pytać i upewniać, żeby nasz album ślubny nie okazał się wybrakowany.

3. Sprawdź portfolio!

Każda para ma inne wizualne preferencje, dlatego przed zatrudnieniem (nawet takiego o doskonałej opinii) fotografa warto najpierw odnaleźć jego stronę i przejrzeć portfolio. Może okazać się, że wasze pomysły na zdjęcia czy artystyczne wizje w ogóle się nie pokrywają, a nikt nie chciałby, aby wyszło to na jaw dopiero na ślubnej sesji.

4. Opinie

Nawet najpiękniejsze portfolio jednak nic nie da, jeśli dany fotograf spóźni się na moment, kiedy powiecie sobie „tak”! Dlatego warto przed wyborem zapoznać się z opiniami w internecie, żeby ślub nie skończył się bardzo niemiłą niespodzianką.

5. Nie bój się wymagać!

Jeśli macie jakieś szczególne życzenia czy wymagania co do sesji, nie bójcie się powiedzieć o tym fotografowi! To wasz najbardziej wyjątkowy dzień!

zobacz również stronę: album fotograficzny do wklejania