Czy na pasji można zarobić?

Wielu młodych ludzi zastanawia się, czy może zarobić na swojej pasji. Niezależnie od tego czy naszą pasją jest jazda na nartach, gra na komputerze, czy może aparat fotograficzny, zawsze mamy szanse zarobić na swojej pasji jakieś pieniądze. Inną kwestią jest raczej, czy jesteśmy w stanie utrzymać się z tych pieniędzy.

 

Jeżeli Twoją pasją jest fotografia masz wiele opcji do wyboru, możesz zostać fotografem, grafikiem, który obrabia gotowe już zdjęcia lub założyć serwis aparatów fotograficznych. Niezależnie od Twojego wyboru zawsze znajdzie się coś do roboty, na czym jednocześnie możesz zarobić kilka złotych.

Tak naprawdę pytanie brzmi raczej czy faktycznie chcesz zarabiać na swojej pasji? To, że lubię kobiety nie znaczy zaraz, że chciałbym zostać ginekologiem, albo tym bardziej odbierać porody. Jeżeli podoba mi się koleżanka z pracy wolę się z nią umówić niż przyglądać się wynikom jej badań. Niejednokrotnie usiłowanie zarobkowania na pasji może doprowadzić nas do smutnych wniosków, frustracji i szeregu niepowodzeń.

Zwyczajnie trzeba przyznać, że jazda na nartach to zupełnie inny rodzaj przyjemności niż naprawa uszkodzonych nart a pływanie na basenie to co innego niż siedzenie i patrzenie na brzegu czy osoby pływające nie robią sobie właśnie krzywdy.

Ważne jest, aby z pracy czuć radość. Jeżeli robisz jakościowo dobre zdjęcia to wspaniale. Może masz szansę na nich zarobić. Czy jest coś przyjemniejszego niż sytuacja, w której idziesz sobie od rana w góry, robisz kilka zdjęć a później niektóre z nich sprzedajesz?

Fotografujesz to na co masz ochotę i jeszcze Ci za to płacą – wspaniale! Niestety, pamiętać musisz, że nie zawsze musi to tak wyglądać, taki obraz zarabiania na pasji wydaje się bardzo przyjemny, niestety, sądzę, że zrobienie stu zdjęć produktowych w ciągu dnia mogłoby zdecydowanie zniechęcić Cie do Twojej pasji. Zanim więc zechcesz zarabiać na tym co lubisz dobrze przemyśl swoją decyzję.